Poczta Kawowa | Blog

Wszystko o kawie…

By

Arabica Pache Comum

arabica-pache-comumArabica Pache Comum jest mutacją Arabica Typica i została po raz pierwszy znaleziona na farmie El Brito, Santa Cruz Naranjo, Santa Rosa w Gwatemali. Odmiana adaptuje się dobrze na wysokościach od 1000 do 1700 metrów n.p.m.

Odmiana: Pache Comum/ Pache Común
Typ: Mutacja Arabica Typica
Odmiany powiązane: Pache Colis, Arabica Typica
Pochodzenie: Gwatemala
Data wprowadzenia do uprawy: 1949
Rozpowszechnione w: Ameryka Środkowa
Optymalne położenie upraw: 1000-1700 metrów nad poziomem morza
Wielkość kawowca: Niski
Owoce: Duże
Kolor dojrzałych owoców: Czerwony
Liście: Duże, błyszczące i gładkie brzegi
Produktywność: Niska, podobna do Arabica Typica
Odporność: b.d.
Jakość i charakter kawy: Dobra jakość, gładki profil smakowy
Wymagania: b.d.
Uwagi: Posiada gałęzie drugiego rzędu

Kawowe źródła:

  1. wikipedia.org
  2. coffeeresearch.org
  3. genuscoffea.wordpress.com
  4. fot. Kawowiec odmiany Pache Comum, udostępnione dzięki uprzejmości Gwatemalskiego Stowarzyszenia Producentów Kawy, anacafe.org

By

Kawiarki tłokowa – instrukcja parzenia dobrej kawy

Kawiarka tłokowa - ze stali nierdzewnej i szkła

Kawiarka francuska aka. kafeteria tłokowa z angielska zwana french press to metoda parzenia świetnej kawy w domu. Kluczem do sukcesu jest użycie świeżo palonych ziaren, prawiodłowe ich zmielenie, korzystanie z dobrej jakości wody oraz używanie zegarka.kawiarka, młynek i waga - do parzenia kawy

Do zaparzenia kawy będziecie potrzebowali kawiarki o pojemności około 1 litra, 50 gram ziaren kawy i żarnowego młynka do kawy. Możecie użyć takiego antyku jak my, lub czegoś wygodniejszego.

elektroniczna waga do swiezo palonej kawy

1. Odpowiednia ilość kawy

Do odmierzania ilości kawy świetnie nadaje sie elektroniczna waga kuchenna – pozwala dozować ilość potrzebnej kawy. Do zaparzenia pełnej kafeterii tłokowej na 5 filiżanek kawy potrzebujemy 50 gram świeżo palonych ziaren z PocztaKawowa.com.

kawe mielimy w mlynku zarnowym2. Mielenie w młynku żarnowym

Istotnym elementem w parzeniu wyśmienitej kawy jest sposób mielenia. Najlepsze do tego są młynki żarnowe, gdyż pozwalaja na równomierne zmielenie ziaren. Do parzenia kawy w kafeterii tłokowej powinniśmy użyć dość grubo zmielonych ziaren, powinny one przypominać trochę swoja gramaturą okruszki chleba.

odpowiednio zmielona kawa3. Woda do parzenia kawy o odpowiedniej temperaturze

Kawę zaparzamy oczywiście przy użyciu dobrej jakości wody. Co jeszcze ważniejszsze musi mieć odpowiednią temperaturę. Idealnie jeżeli woda ma 96 stopni Celsjusza – jest to temperatura wody po około 30 sekundach po wyłączeniu czajnika. Zalewamy kawę gorącą wodą.

 

czas parzenia kawy jest bardzo wazny4. Odpowiedni czas parzenia kawy

Ustawiamy na stoprze, zegarku, komórce, co kto ma pod ręką 4 minuty i czekamy.

Wskazówka: Po około 1 minucie możecie zamieszać fusy i dopiero przykryć kawiarkę wieczkiem.

french press z przecedzoną kawą5. Przecedzamy kawę za pomocą tłoka

Po upływie czterech minut odcedzamy fusy od naparu przy użyciu tłoka

kafeteria tłokowa parzy wyśmienitą kawę6. Przelej kawę do filiżanek

Natychmiast po zaparzeniu przelej kawę do filiżanek. Nie można pozwolić, aby fusy zbyt długo miały kontakt z naparem, psuje to jego smak. Podpowiadamy: Jeżeli zostanie Ci nadmiar kawy i nie możesz wypić jej od razu lepiej przelej ją

Filiżanka kawy gourmet nie ma nic lepszego7. Delektuj się wyjątkową kawą

Możesz się teraz delektować wyjątkową kawą. Smacznego.

By

Opakowanie na kawę w Pocztakawowa.com – jakość i wygoda dla klienta

wysokiej jakości opakowanie na kawęCzy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jakim opakowaniu przechowywać kawę? Najlepiej w oryginalnym, tym w którym kupiliście kawę. Jeszcze lepiej przechowywać ją w formie ziarnistej, gdyż kawa zmielona zaczyna tracić swój aromat około godziny po zmieleniu, gdy natomiast prawidłowo przechowywane ziarna zaczynają tracić aromat dopiero po około 2 tygodniach od wypalenia.

Kawie szkodzą nadmiar powietrza, wilgoć, zbyt wysoka temperatura oraz światło. Przed wysoką temperaturą opakowanie nie jest w stanie chronić, ale przed powietrzem, wilgocią i światłem tak. Jeżeli kupujesz dobrą kawę, w pierwszej kolejności zwracaj uwagę, jak jest zapakowana. Nie łudź się, że ładnie wyglądający słoik w sklepie z kawą pozwoli zachować pełnię aromatu. Światło szkodzi. A poza tym w takim słoiku znajduje się ogromna ilość powietrza, które dostaje się tam przy każdorazowym otwarciu.

Jak chronić delikatny aromat kawy premium

Opakowania detaliczne, które są oferowane w takich sklepach to z reguły srebrzysta foliowa torebka zamknięta za pomocą drucika, co nie zapewnia pełnej szczelności ani wygody użytkowania. Zaraz po powrocie do domu musisz natychmiast włożyć kawę do szczelnego opakowania, inaczej utraci swój aromat.

Przygotowując ofertę subskrypcji kawowych, przeanalizowaliśmy skrupulatnie ofertę palarni i sklepów sprzedających kawę w internecie. W większości przypadków, poza kilkoma wyjątkami, kawa wysyłana jest we wspomnianych foliowych torebkach.

Sami spotkaliśmy się z tym wielokrotnie, iż dobra kawa nie była należycie pakowana, co nie pozwalało nam cieszyć się w pełni jej wyjątkowym aromatem. W PocztaKawowa.com chcemy zaoferować klientom produkt najwyższej jakości. Specjalnie dla naszych klientów przetestowaliśmy kilkanaście wersji opakowań do kawy, wybierając tą naszym zdaniem najodpowiedniejszą. Torebka ma zadanie chronić kawę przed nadmiarem powietrza, wilgocią oraz światłem, zapewniając jednocześnie wygodę użytkowania oraz estetyczny wygląd.

Opakowanie dopasowane do potrzeb wyjątkowej kawy

Wyprodukowane specjalnie dla PocztaKawowa.com opakowania doy-pack można wygodnie postawić w szafce. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Trójwarstwowa konstrukcja materiału z którego wykonane są nasze saszetki, zapewnia pełną ochronę przechowywanych w nich ziaren kawy. Są one w 100% nieprzeźroczyste i posiadają bardzo wysoką barierowość. Zastosowany jest również wentyl, który pozwala na naturalne ?odgazowanie? świeżo palonych ziaren kawy, chroniąc je jednocześnie przed dopływem szkodliwego powietrza.

Opakowania te posiadają również wysoką wytrzymałość mechaniczną, dając nam pewność, że kawa którą do Was wysyłamy w subskrypcji, będzie w 100% spełniała Wasze oczekiwania.

Już wkrótce będziecie mogli przekonać się sami o jakości naszych opakowań. Już dziś natomiast zapraszamy do zapisywania się na nasz newsletter ? będziecie na bieżąco. A gdy tylko uruchomimy sprzedaż, będziecie mogli skorzystać z 5% zniżki na pierwszą subskrypcję kawy.

Dowiedz się więcej o Poczcie Kawowej
i odbierz swój RABAT na PIERWSZĄ subskrypcję
świeżo palonej kawy w PocztaKawowa.com!
Chcę 5% rabatChcę przejść do Bloga