Poczta Kawowa | Blog

Wszystko o kawie…

By

Raport z Rynku Kawy ICO – rok 2013

pocztakawowa.com - Świat kawyW minionym tygodniu ICO ogłosiła swój doroczny raport na temat rynku kawy. Ogólne wnioski są następujące.

Miniony rok był rekordowy pod względem zbiorów. Nadal w przeważającej większości produkowana jest kawa arabika i należy zaznaczyć, że wzrost produkcji jest generowany głównie przez kawowce tej odmiany. Należy zauważyć rosnące znaczenie dla światowej produkcji regionu Azji i Oceanii, nieprzerwaną hegemonię Ameryki Południowej, z Brazylią na czele oraz słabnącą pozycję Ameryki Środkowej. Ta ostatnia ucierpiała znacznie w ciągu minionego roku ze względu na epidemię rdzy kawowej i jako jedyny region zanotowała spadek produkcji w stosunku do roku ubiegłego.

Rosnące kolejny rok z rzędu zbiory wywołują nacisk na obniżkę cen kawy na rynkach. Może to spowodować w dłuższej perspektywie, zmniejszenie nakładów inwestycyjnych przez producentów, a w efekcie spadek produkcji i wzrost cen.

Należy również zauważyć, że rośnie światowa konsumpcja kawy. Za ten wzrost odpowiedzialne są rynki wschodzące takie jak Chiny czy Indie oraz rynki wewnętrzne krajów eksporterów kawy, w szczególności Brazylii.

Pełen raport dostępny jest w języku angielskim tutaj.

Kawowe źródła:

  1. ICO Annual Review 2012/13.

By

PocztaKawowa.com – kawa w abonamencie

Wyjatkowe kawy w subskrypcji wprost do Twojej skrzynkiPo wielu miesiącach udało nam się ruszyć z projektem pod nazwą Pocztakawowa.com. Wszyscy, którzy dotychczas odwiedzali nasz blog zapewne zauważyli, że nasza strona główna jest bardzo uboga w treść. Udało się to w końcu zmienić. Pojawiła się ?coming soon page? dająca Wam możliwość zapisywania się na nasz newsletter oraz uzyskania 5% zniżki na pierwszą subskrypcję kawy w PocztaKawowa.com.

Sprzedaż subskrypcyjna

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się czym są subskrypcje kawy? Sprzedaż subskrypcyjna czy inaczej abonamentowa, nie jest niczym nowym w świecie e-commerce. Za z góry ustaloną cenę można wykupić określoną ilość przesyłek z produktem, które będą do Was dostarczane w regularnych odstępach czasu, np. co miesiąc. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku produktów, które zużywają się regularnie i wymagają uzupełniania jak np. maszynki do golenia. Właśnie takie subskrypcje proponuje słynny już amerykański Dollar Shave Club.

Abonamenty kawowe

Kolejnym produktem, który może być sprzedawany w subskrypcji, jest kawa. Poza granicami naszego kraju jest to zresztą jeden z najpopularniejszych produktów, sprzedawanych w subskrypcji.

W Polsce jednak ze świecą szukać sklepu oferującego klientom świeżo paloną kawę w subskrypcji w rozsądnej cenie. Dodatkowo klienci są często obciążani dodatkowymi kosztami dostawy, która w przypadku niewielkiego opakowania kawy może podnieść cenę zamówienia nawet o 50%.

Subskrypcja kawy w PocztaKawowa.com

PocztaKawowa.com chce zaoferować swoim klientom możliwość delektowania się wyjątkowym smakiem świeżo palonych ziaren najlepszych arabik w przystępnej cenie. Bez żadnych dodatkowych kosztów. W pierwszej kolejności wybierasz, na jak długo chcesz zamówić naszą subskrypcję. Przy zakupieniu większej ilości przesyłek możesz liczyć na atrakcyjne rabaty. Następnie możesz wybierać z listy kawę, którą chcesz otrzymywać. Podajesz adres dostawy i wybierasz formę płatności. Następnie zapominasz o problemach z zamawianiem świeżej kawy. My będziemy za Ciebie pamiętać o wypaleniu i wysłaniu do Ciebie Twojej wyjątkowej kawy.

Wygodnie, bez oczekiwania na kuriera będziesz otrzymywał najlepszą świeżo paloną kawę arabika wprost do swojej skrzynki pocztowej.

Chcesz wypróbować naszą ofertę, zapisz się na newsletter, poinformujemy Cię jak tylko zacznie działać nasz sklep internetowy. Dodatkowo otrzymasz 5% zniżki na pierwszą subskypcję kawy. Zapraszamy.

 

By

Raport z rynku kawy – styczeń 2014

ceny zielonych ziaren kawy na rynkachCeny kawy na rynkach wzrosły w styczniu, średnio miesięczny wskaźnik cen kawy ICO osiągnął najwyższy poziom od czterech miesięcy. Ostatnie publikacje oficjalnych brazylijskich szacunków produkcji w roku zbiorów 2014/2015, który rozpoczyna się w kwietniu, sugerują, że spadnie ona drugi rok z rzędu. Wstępne prognozy mówią o zbiorach na poziomie 46,53 do 50,25 milionów worków. Ta znaczna niepewność co do wysokości zbiorów oraz sucha pogoda w niektórych regionach produkujących kawę, wzmocniła trend wzrostowy cen kawy.

Bazując na informacjach obecnie dostępnych, łączna produkcja w roku zbiorów 2013/2014 szacowana jest na 145,8 miliona worków. Oznacza to niewielki wzrost w stosunku do roku 2012/2013, w którym osiągnięty został wynik 145,1 milionów worków.

Eksport kawy w roku 2013 osiągnął poziom 108,9 milionów worków, co oznacza spadek o 1,8% w stosunku do roku 2012.

Więcej informacji z rynku kawy znajdziecie w najnowszym raporcie ICO, który jest dostępny tutaj.

Kawowe źródła:

1. ICO Monthly Coffe Market Report ? January 2014

Dowiedz się więcej o Poczcie Kawowej
i odbierz swój RABAT na PIERWSZĄ subskrypcję
świeżo palonej kawy w PocztaKawowa.com!
Chcę 5% rabatChcę przejść do Bloga