Poczta Kawowa | Blog

Wszystko o kawie…

By

Kto odkrył kawę?

Kto odkrył kawę? Oczywiście, że Polak w namiocie u Turka po bitwie pod Wiedniem. Jeżeli nie znacie tej historii to zapraszam do lektury wpisu o Franciszku Kulczyskim i jego wiedeńskiej kawie.

Ktoś może powiedzieć, że wszystko pięknie, ale skąd ta kawa wzięła się w tym namiocie? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana i swoimi korzeniami sięga legend… Sytuację odrobinę rozjaśnia artystyczna infografika (poniżej) autorstwa Ryoko z ilovecoffee.jp. (Jeżeli znacie angielski lub japoński – zerknijcie na jej stronę ma mnóstwo ciekawych wpisów o kawie).

Dla tych, którzy nie znają historii o Kaldim i jego tańczących owcach polecam wpis o początkach kawy na naszym blogu.

infografika o historii odkrycia kawy.

Kawowe źródła:

1. Infografika ze strony ilovecoffee.jp autorstwa Ryoko Iwata.

 

 

 

By

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Podobno najlepsi mężczyźni są jak dobra kawa…Gorąca, bogata (w smaku), pobudzająca, taka, która nie pozwoli Ci długo zasnąć..

Wszystkim naszym czytelniczkom życzymy najlepszej na świecie kawy, no i oczywiście mężczyzn, którzy będą równie dobrzy.

Poniżej zabawne porównanie mężczyzn i kawy:

By

Wolą kawę niż poranny seks

kawa lepsza niz sex

Nie jest to może najnowsza informacja, ale tak czy inaczej zaskakująca. Zwłaszcza dla faceta. Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród amerykańskich gości ekskluzywnej sieci hoteli LeMeridien, większość osób woli rano kawę niż poranny seks.

Według wyników badań przeprowadzonych w 2013 roku 53% uzależnionych od kofeiny woli filiżankę małej czarnej niż poranną gimanastykę w łóżku.

Co nawet bardziej zadziwiające ponad trzy czwarte ankietowanych zgodziłoby się zrezygnować z alkoholu, mediów społecznościowych lub zgodzić się na życie cały rok w celibacie niż odpuścić sobie kawę na ten sam okres.

Przeprowadzone w hotelach w Chinach, Indiach, Emiratach Arabskich i USA badania wykazały, że 51% osób szybciej zrezygnuje na stałe ze współżycia z partnerem niż z picia kawy.

16% badanych przyznało, że nie potrafi rozmawiać z ludźmi z rana przed wypiciem kawy, a 81% nie wyobraża sobie wytrwania na długich spotkaniach bez filiżanki małej czarnej.

28% czuje się mniej kreatywnymi a 22% jest fizycznie niezdolnymi do wstania z łóżka bez kawy.

Po tych wszystkich doniesieniach nie zdziwi was zapewne, że goście hotelowi są gotowi zrezygnować z telewizji lub internetu w pokoju w zamian za filiżankę dobrej kawy.

Należy również wspomnieć, że spośród 7455 przebadanych osób 55% stanowiły kobiety.

Kawowe źródła:

1. LeMeridian – raport

Dowiedz się więcej o Poczcie Kawowej
i odbierz swój RABAT na PIERWSZĄ subskrypcję
świeżo palonej kawy w PocztaKawowa.com!
Chcę 5% rabatChcę przejść do Bloga