Poczta Kawowa | Blog

Wszystko o kawie…

By

Międzynarodowy szczyt ds. Epidemii Rdzy Kawowej

liść kawowoca zaatakowany rdzą kawowąJak donosi oficjalny portal Międzynarodowej Organizacji Kawy ico.org – w dniach 18-20 kwietnia 2013 roku odbył się w Gwatemali I Międzynarodowy Szczyt ds. Rdzy Kawowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wielu organizacji międzynarodowych. Poza dyrektorem Międzynarodowej Organizacji Kawy Roberio Oliveira Silva, obecni byli przedstawiciele Międzynarodowej Korporacji Finansowej i Banku Światowego oraz świata nauki i kawowego biznesu. Debatowano nad możliwościami walki z epidemią oraz koniecznymi działaniami na szczeblu międzynarodowym, które mogłyby pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się tej niezwykle niebezpiecznej choroby drzew kawowych.

Dyrektor ICO, jest w tej chwili w trakcie podróży po Ameryce Środkowej w trakcie której spotkał się już z przedstawicielami najwyższych władz Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Salwadoru i Kostaryki w celu oceny sytuacji i zapewnienia międzynarodowej współpracy dla ewentualnych działań na rzecz zatrzymania epidemii.

Jak donosiliśmy w marcowym raporcie z rynku kawy, epidemia rdzy kawowej szalejąca w ostatnich latach przyniosła ekonomii krajów Ameryki Środkowej tylko w tym roku straty w wysokości 550 milionów dolarów amerykańskich oraz kosztowała utratę pracy ponad 440 tysięcy osób.

Kawowe źródła:

1. www.ico.org

2. fot. Smartse na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Dowiedz się więcej o Poczcie Kawowej
i odbierz swój RABAT na PIERWSZĄ subskrypcję
świeżo palonej kawy w PocztaKawowa.com!
Chcę 5% rabatChcę przejść do Bloga