Poczta Kawowa | Blog

Wszystko o kawie…

By

Ogólna charakterystyka kaw z Panamy

Panama jest stosunkowo nowym graczem na rynku kawy. Najlepsze kawy pochodząca z Panamy uprawiana jest w regionie Boquete, na południe od granicy z Kostaryką.Panama jest stosunkowo nowym graczem na rynku kawy. Najlepsze kawy pochodząca z Panamy uprawiana jest w regionie Boquete, na południe od granicy z Kostaryką. Chociaż metody przetwarzania są zaawansowane technicznie, sam proces uprawy jest tradycyjny, a większość kaw z regionu Boquete pochodzi z drzew tradycyjnej odmiany Typica, uprawianej w cieniu. Być może ze względu na przewagę upraw ocienionych, kawy panamskie na ogół wykazują więcej złożoności i charakteru niż kawy z sąsiedniej Kostaryki.

Kilka bardzo dobrze prowadzonych plantacji (m.in. Lerida, Berlina i La Torcaza) wytwarza pieczołowicie przygotowane kawy. Mogą one różnić się jednak od siebie mogą być albo tętniące życiem, delikatnie kwasowe i pełne w smaku lub też bogate, pełne posmaków i mocno kwasowe. Podsumowując, kawy z regionu Boquete są to wyśmienite kawy środkowoamerykańskie, wszystkie przetwarzane są metodą mokrą, która uwypukla ich niezwykłe przymioty.

Kawowe źródła:

opracowanie własne na podstawie: „Coffe: A Guide to Buying, Brewing & Enjoying”, Kenneth Davids

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Dowiedz się więcej o Poczcie Kawowej
i odbierz swój RABAT na PIERWSZĄ subskrypcję
świeżo palonej kawy w PocztaKawowa.com!
Chcę 5% rabatChcę przejść do Bloga